Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Eylül 2022 Cumartesi

Toplu taşımaya ‘kaçak binme’ çağrısı

Almanya’da 9 avroluk indirimli bilet uygulamasının sona ermesinin ardından aktivistler toplu taşımaya ‘kaçak binme’ çağrısı yaptı.

Toplu taşımaya ‘kaçak binme’ çağrısı

9-Euro-Fond adlı oluşumun aktivistleri ve ücretsiz toplu taşıma savunucuları vatandaşlara sosyal medya üzerinden toplu taşımalara kaçak binmeleri çağrısında bulundu. Bu çağrıya katılmak isteyenlerin 9 avroyu “9-Euro-Fond” adlı fona yatırmaları isteniyor; bu fonda biriken paranın Almanya çapında yolcuların ‘sigortası’ olacağı ifade ediliyor. Yani, fiilen 9 avroluk bilet uygulamasına devam edin, parayı toplu taşıma şirketine değil, bize yatırın, ceza yerseniz cezanızı biz ödeyelim” kampanyası. Ancak kendi çapınızda uzattığınız 9 avroluk bilet uygulaması elbette ki yasa dışı ve cezaya tâbi. Tekrarlanamsı durumunda hapis cezasına kadar yolu var. 

Hangi parti ne önerdi?

ARD adına Infratest dimap araştırma şirketine tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 74’ü sonma eren 9 avroluk bilet uygulamasından sonra benzer bir indirimli bilet uygulamasının hayata geçmesini savunuyor. 

SPD’nin önerisi ülke çapında geçerli aylık 49 avroluk bilet. Yeşiller ise ülke çapında 49 avroluk bileti destekliyor ve bölgesel çapta da aylık 29 avroluk biletler talep ediyor. Sol Parti, ülke çapında günlük 1 avroyu geçmeyecek bir bilet uygulamasından yana. FDP eyaletlerle federal hükûmetin finansman konusunda anlaşması durumunda indirimli bilete sıcak bakıyor. Henüz CDU/CSU ve AfD partilerinden bir öneri gelmedi.

Geri Dön 03 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN