Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Toplu taşımaya biletsiz binmenin cezası hapis olabilir

Almanya’da koronavirüs salgını öncesinde toplu taşıma araçlarına biletsiz binmenin para cezası vardı. Para cezasının ödenmemesinin sonucu hapis cezasına kadar gidebiliyordu. Salgın döneminde askıya alınan bu kural, haziran ayı itibarıyla yeniden yürürlükte.

Toplu taşımaya biletsiz binmenin cezası hapis olabilir

Güvenlik güçleri hapishanelerde mahkum sayısının artabileceğini, önceki yıllarda her 4 kişiden 1’inin para cezasını ödemediği için hapise girdiğini bildirdi. Ancak Koalisyon Hükümeti, yalnızca yoksullara fatura edilen bu tarz hapis cezalarını kaldırmak istiyor. Tahminlere göre bu yaptırımlardan en çok evsizler, madde bağımlıları ve yoksulluklar etkileniyor.

Berlin Adalet Senatörü Lena Kreck de, “Toplu taşıma araçlarına biletsiz binmek suç olmaktan çıkarılmalı. Sosyal eşitsizlik üzerine kurulu bu tarz hapis cezaları kabul edilemez” dedi. 

Berlin CDU Meclis Grubu Sözcüsü Alexander Herrmann ise, "Yasa değişirse insanlar bu cezaları hafife alabilir” dedi.

Hapis cezasının, devlete günlük maliyeti ise mahkum başına 188 avroya mal oluyor. Biletsiz binmenin cezası ise 60 avro.

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN