Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Tek seferlik enerji yardımı eylülde ödenecek

Tek seferlik brüt 300 avroluk enerji yardımı eylül ayında ödenmeye başlayacak. Yardım, çalışanlar için işverenler tarafından maaşlara eklenecek. Serbest meslek ile uğraşan vatandaşlar yardımdan vergi indirimi yoluyla faydalanacak.

Tek seferlik enerji yardımı olan 300 avro brüt olarak eylül ayında ödenmeye başlanacak. İşverenler tarafından maaşlara eklenecek tutar, gelir vergisine tabi olan ve 1 ila 5 vergi dilimlerinde çalışanlara verilecek. Serbest meslekle uğraşanlara ise vergide indirimler yapılacak. 

Alman Ekonomi Enstitüsü hesaplamalarına göre ise yardımlardan en çok brüt hane geliri (Bruttohaushaltseinkommen) yıllık 35 bin avro olan aileler faydalanacak. Her iki eşe ödenen toplam 600 avroluk enerji yardımı vergiler düşürüldükten sonra 457 avro olacak. 

Vergi Mükellefleri Derneği Başkanı Reiner Holznagel, "Enerji yardımları, vergiden muaf olsaydı gerçek bir yardımdan bahsedebilirdik”diye konuştu.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN