Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

Taşeron işçilerin maaşına zam geliyor

Almanya’da taşeron işçilerin maaşlarına zam geliyor. Zamlar aşamalı olarak gelecek ve yüzde 16 ila yüzde 19 arasında zam yapılacak.

Almanya’da taşeron işçi (Leiharbeiter) olarak çalışanların maaşlarına zam geliyor. Sendikalar ve işverenler, sektördeki toplu sözleşmelerin, asgari ücret artışına paralel olarak yeniden düzenleneceğini duyurdu. Paylaşılan verilere göre, Almanya'daki yaklaşık 800 bin (780.000) geçici işçiden yüzde 98’i maaşlarını zamlı alacak. 

Alman Sendikalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Körzell, ücretlerin aşamalı olarak artırılacağını bildirdi: En düşük maaş bandında çalışanlara yüzde 24,1, 2 a ve 2 b vergi grubunda olanlara ise yüzde 16 ila yüzde 19 arasında zam yapılacak. Artışlar maaşlara 3 aşamada yansıtılacak; ilk olarak 1 Ekim’de, ardından 1 Nisan 2023'te, üçüncü aşamada ise 1 Ocak 2024’te tamamlanmış olacak.

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN