Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Tartışmalar sürüyor: 9 avroluk biletlerin akıbeti ne olacak?

Almanya’da 9 avroluk toplu taşıma biletleri bu ay sonunda bitiyor. Siyasetçiler arasında devam etmesi konusunda fikir ayrılıkları var.

Tartışmalar sürüyor: 9 avroluk biletlerin akıbeti ne olacak?

Yeşiller Partili Oda Hassepass, Berlin-Brandenburg Bölgesi’nde iki ayda 4 milyondan fazla bilet satıldığına dikkat çekti. Halkın ilgisinin yüksek olduğunu söyleyen Hassepass, yeni bir alternatif gerektiğini söyleyerek "Aylık 29 avroluk yeni bir bilet talep ediyoruz" dedi.

SPD ise Berlin’de yıllık 365 avroluk (günde 1 avro) bilet çağrısı yapmıştı. Aşırı sağcı AfD de toplu ulaşımın ancak kırsal kesimdeki tren ağlarının genişletilmesiyle cazip hâle gelebileceğini savundu. Sol Parti ucuz toplu taşıma bileti çağrılarına destek verdi. Parti, toplu taşımada fiyat devrimi yaşanacağını söyledi.

CDU’lu Olivier Friederici ise indirimli biletlerin finansman sorununun koalisyon tarafından çözülmesi gerektiğini savundu.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner "Finansmanı mümkün değil" diyerek gelen önerileri reddediyor. İndirimli biletlerin finansmanıyla ilgili öneriler arasında, dizel yakıtların fiyatını artırmak, şirket arabaları için destekleri kaldırmak, otopark ücretlerini artırmak gibi fikirler var. İspanya’daki ücretsiz toplu ulaşım hizmeti de örnek model olarak gösteriliyor. Sistem yüksek kâr eden şirketlerin vergileriyle finanse ediliyor.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN