Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2022 Çarşamba

Suç oranında rekor düşüş

Alman Kriminal Dairesi Müfettişleri Birliği (BDK) verilerine göre 2021 yılında son 20 yılın en düşük suç oranı kayıtlara geçti.

BDK’den yapılan açıklamaya göre 2021 yılında Almanya’da sadece 5,05 milyon suç kaydı yapıldı. Bu kadar düşük bir sayı en son 2000 yılında görülmüştü. Koronavirüs kısıtlamalarının bu duruma etki ettiğinin altını çizen BDK yetkilisi Oliver Huth, "Barlar kapalı olunca bar kavgası da çıkmadı. Biz güvenli bir ülkeyiz. Genel durum bunu gösteriyor" dedi.

Suç şeklinin dijitalleşmeyle birlikte değişime uğradığını belirten Huth, "Eskiden failler soygun yapıyordu, şimdi dijital ortamda doğrudan kurbanla iletişime geçiyor, dolandırıyor veya kimliklerini kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 27 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN