Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2022 Cumartesi

STIKO ve Lauterbach’tan ‘aşı’ açıklamaları

Daimi Aşılama Komisyonu (STIKO) tarafından artık resmi olarak 60 yaş üstü herkese dördüncü doz tavsiyesinde bulundu. Lauterbach da herkese yetecek kadar aşı sipariş edildiğini söyledi.

STIKO, tercihen bir mRNA aşısı vurulmasının daha iyi olacağını söyleyerek, şart olarak son doz aşının üzerinden en az 6 ay geçmiş olmasını gösterdi. Komisyon, istisna olarak münferit durumlarda sürenin 4 aya inebileceğini de ifade etti. Dördüncü doz şimdiye dek sadece 70 yaş üstüne ve risk grubundakilere tavsiye ediliyordu.

Güncellenen STIKO tavsiyesinde, Novavax aşısı da 12 yaş ve üzeri gençlere önerildi. Daha önce sadece 18 yaşından itibaren tavsiye ediliyordu. Aşı en az 3 hafta arayla 2 doz olarak uygulanacak.

Lauterbach karardan memnun

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da yeni tavsiyeyi memnuniyetle karşıladı. T-online portalına verdiği demeçte Bakan, "STIKO'nun bugün bu önemli adımı atmasına sevindim, bunun zamanın gelmişti" dedi. Lauterbach, vaka ve ölü sayısının hâlâ çok yüksek olduğunu hatırlattı ve STIKO gibi dört doz aşı olacak kişilere yeni aşıyı beklemeden en kısa zamanda aşı olmalarını tavsiye etti.

Lauterbach herkese yetecek kadar aşı sipariş edildiğini de ifade ederek, "Ama tabi ki bu herkesin bir kerede aşı olacağı anlamına gelmiyor” dedi. 

Geri Dön 20 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN