Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

SPD’li Sağlık ve Savunma Bakanlarına istifa baskıları artıyor

SPD’li Savunma Bakanı Christine Lambrecht ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’a yönelik istifa baskıları artıyor.

Koalisyon hükûmeti Almanya’da eleştirilerin hedefinde. Geçtiğimiz günlerde Aile Bakanı Anne Spiegel, 2021’deki sel felaketi sırasında tatile gittiği ortaya çıkınca istifa etmişti. İstifasının ardından aldığı 76 bin 500 avroluk ödenek de eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

Bu kez hedefte SPD’li Savunma Bakanı Christine Lambrecht ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach var. Lambrecht’in Ukrayna’ya artık silah göndermeyecekleri yönündeki açıklaması Meclis’te tepkilere neden olmuştu.

Lauterbach’a yöneltilen eleştirilerin odağında ise ‘bakanlıktan çok televizyon programlarında mesai yapması’ var. Özellikle aşı zorunluluğuna ilişkin Meclis’ten çıkan ret kararı öncesi birlik partilerini ikna etmek yerine akşam haberlerine katılması büyük tepki çekmişti.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN