Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

SPD Genel Başkanı petrol şirketlerini ‘vurgunculukla’ suçladı

SPD Genel Başkanı Klingbeil, "Çalışan insanlar tatil yapmak ve depolarını doldurmak arasında karar vermek zorunda kalırken; şirketlerin ceplerini daha fazla doldurması kabul edilemez" dedi.

SPD Genel Başkanı Klingbeil büyük petrol şirketlerini hedef aldı. Şirketleri ‘krizin ve savaşın kazananları’ olarak niteleyen SPD’li politikacı, "Savaş ve kriz dönemlerinde daha fazla kâr elde edenlerden, özellikle de akaryakıt işletmeleri ağır vergiler alınmalı. Çalışan insanlar tatil yapmak ve depolarını doldurmak arasında karar vermek zorunda kalırken; şirketlerin ceplerini daha fazla doldurması kabul edilemez" diye konuştu. İngiltere ve İtalya’yı örnek gösteren Klingbeil, "Böyle bir vergi İngiltere ve İtalya’da zaten kullanılıyor. Avrupa Komisyonu da bu duruma olumlu bakıyor" dedi.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang da, hafta ortasında böyle bir verginin "Petrol şirketleri büyük karlar elde etmek için mevcut krizden açıkça faydalanıyorsa" mantıklı bir adım olduğunu söyledi.

Bu öneriye tepkiler Birlik partileri ve FDP’den geldi. CDU Lideri Friedrich Merz, devletin enflasyonun neden olduğu tüm ek maliyetleri telafi edeceği beklentisine karşı uyarı yaparak "Her maliyet artışı kamu kasasından karşılanamaz" dedi.

Maliye Bakanı ve FDP lideri Christian Lindner ise "Enflasyonla savaşmak tüm önemli görevlerde önceliğe sahip olmalı" ifadelerini kullandı. Lindner, SPD’li Çalışma Bakanı Hubertus Heil’ın ‘sosyal iklim parası’ önerisini reddetmesine rağmen vergi indirimini destekliyor.

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN