Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2022 Salı

Sosyal hizmet işçileri greve çağırıldı

Almanya’da Ver.di Sendikası, sosyal hizmet işçilerini ülke genelinde greve çağırdı.

Ver.di Sendikasının talepleri arasında enflasyona karşı ücret artışı ve çalışma şartlarında iyileştirme var. Çarşamba günü anaokulları ve etüt merkezlerinde, perşembe günü ise engelli bakım merkezlerinde işçilerin grev yapması bekleniyor.

Grev çağrısına ilişkin konuşan Ver.di Başkan Yardımcısı Christine Behle, işverenlerin tutumunun hayal kırıklığı yarattığını söyleyerek "Pandemi sırasında vasıflı işçi sıkıntısı daha da büyüdü. 2025 yılına kadar yalnızca kreşlerde yaklaşık 300 bin kalifiye işçi sıkıntısı olacak. Sosyal mesleklerde çalışma baskısı artıyor" diye konuştu.

Sendika ve işverenler arasındaki toplu pazarlıklar, 22 Mart'ta sonuçsuz olarak ertelenmişti. Verdi Sendikası’nın yürüttüğü müzakereler iki yıldır kesintiye uğruyor.

Geri Dön 03 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN