Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2022 Cuma

Sonbaharda isteyen herkes dördüncü doz aşı olabilecek

Federal hükûmet ikinci bir güçlendirici dozla ilgili çalışmalarına başladı. Sonbahardan itibaren isteyen herkes dördüncü doz koronavirüs aşısı olabilecek.

Sonbaharda isteyen herkes dördüncü doz aşı olabilecek

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, “Sonbaharda Omicron varyantlarına karşı geliştirilmiş iki yeni aşı daha geliyor. Bunlardan ilki BioNTech’in geliştirdiği bir aşı. İkincisi ise hem Omicron hem de Wuhan varyantları için uyarlanan Moderna aşısı. Ayrıca isteyen herkes aşılar arasında seçim yapabilecek. Bu amaçla 830 milyon avro ek bütçe daha ayrılacak” dedi. 

Sağlık Bakanı Lauterbach'a göre, daha öldürücü olan Delta varyantı da hâlâ bitmiş değil, özellikle sonbaharda yeniden aktif olabilir. Ayrıca sonbahara kadar Yeni Enfeksiyon Yasası’yla ilgili düzenlemeler tamamlanmak isteniyor.  

Mahkeme zorunlu aşı kararını onadı

Federal Anayasa Mahkemesi bakımevlerinde ve sağlık kurumlarında çalışanlar için şubat ayında zorunlu bakım aşısını geçici olarak onaylamıştı. Buna rağmen çok sayıda sağlık personeli tarafından itiraz davaları açılmıştı. Bugün aşı karşıtı tüm şikâyetleri reddedildi, belirli meslek gruplarına yönelik aşı zorunluluğu kararı onandı. Aşı olmak istemeyenlere para cezası ya da meslekten men gibi cezalar gelebilir. Anayasa Mahkemesi kararda, “Bu müdahale yaşlı ve hastaları virüsten korumak için anayasal bir haktır” kararına hükmetti. 

Daimi Aşı Komisyonu (STIKO)  şu an için 70 yaş üstü kişilere ikinci bir güçlendirici aşı yaptırmalarını tavsiye ediyor.

Geri Dön 20 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN