Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2022 Çarşamba

Son araştırma: Almanlar genel hız sınırından yana

Son yapılan araştırmaya göre Almanların yüzde 56’sı otobanlarda 130 kilometrelik hız sınırını destekliyor. Karşı çıkanların oranı ise yüzde 38’de kaldı.

TÜV adına yapılan ‘Mobilite Study 2022’ anketine göre, araba hala Almanya’da en çok tercih edilen ulaşım aracı. Hatta 2 yıl önceye göre araba kullanım sıklığı da artmış görünüyor. 2 yıl önce normal bir iş gününde kendi aracını kullananları sayısı yüzde 65’di, rakamlar bu yıl yüzde 70’in üzerinde. 

Ayrıca yüzde 32 ise her gün bisiklet kullandığını söylüyor. 

Ukrayna Krizi sonrasında otobanlara 130 km/s'lik genel bir hız sınırının getirilmesi önerisi de tartışmalara neden olmuştu. Ancak katılımcıların yarısından fazlası (yüzde 56) bu fikri destekliyor. Sadece yüzde 38'i ise buna karşı çıkıyor.

Geri Dön 25 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN