Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2022 Cuma

Sol Parti’den ‘KDV iadesi’ teklifi

Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Dietmar Bartsch, KDV’den elde edilen 60 milyar avroluk ek gelirin vatandaşlara iade edilmesini savundu. 

Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Dietmar Bartsch, artan enflasyon ve enerji fiyatları nedeniyle vatandaşlara yönelik acilen 3. bir yardım paketi sunulması çağrısında bulundu. 

Deutschlandfunk’a konuşan Bartsch, yardım paketinin finansmanına ilişkin, “Kasalar boş değil” dedi ve KDV’den elde edilen 60 milyar avroluk ek gelirin vatandaşlara iade edilmesini savundu. 

Funke Medya’ya yaptığı açıklamada ise “Hazırlanacak bu fon, emeklilerin ve öğrencilerin de yararlanacağı büyük bir yardım paketi için kullanılmalı. Düşük ve orta gelirlilere yıllık 1.500 avro ’enflasyonla mücadele parası’ verilmeli” dedi ve artı her ek hane üyesi için de 600 avro önerdi.

Aynı zamanda, 9 avroluk biletin devam ettirilmesi çağrısında bulundu. 

Sol Partili Bartsch, doğalgaz vergisinin sonbaharda toplumsal gerilimlere yol açabileceği konusunda da uyarıda bulundu.

Geri Dön 05 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN