Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Şubat 2022 Perşembe

Şili, göçmen krizi nedeniyle kuzeyde olağanüstü hal ilan etti

Şili'de sınır boyunca düzensiz göçü kontrol edebilme amacıyla ülkenin kuzeyinde olağanüstü hal ilan edilerek Silahlı Kuvvetlere özel yetkiler verildi.

Şili, göçmen krizi nedeniyle kuzeyde olağanüstü hal ilan etti

Şili'de sınır boyunca düzensiz göçü kontrol edebilme amacıyla ülkenin kuzeyinde olağanüstü hal ilan edilerek Silahlı Kuvvetlere özel yetkiler verildi.

Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera çarşamba günü, ülkenin kuzeyindeki dört eyalette anayasal olağanüstü hal ilan ederek, Silahlı Kuvvetlere sınır boyunca düzensiz göçü kontrol etmesi için özel yetkiler verdi. 15 gün sürecek ve iki hafta uzatılabilecek olağanüstü hal kapsamında Şili'nin Bolivya ve Peru ile olan kuzey sınırını korumak için 672 askeri personel ve 100 polis memuru görevlendirilecek.

Hükümete göre, Güney Amerika ülkesi Şili, izinsiz geçişler yoluyla göçmen akışının olağanüstü artması nedeniyle, özellikle Arica, Parinacota, Tamarugal ve El Loa eyaletlerinde bir "göç ve güvenlik krizi" ile karşı karşıya.

GÖÇ YASASI ÇIKARDI

Pinera yaptığı basın açıklamasında, polis ve ordunun devriye ve kontroller yapacağını, yeni gözlem noktaları kuracağını, insansız hava araçları konuşlandıracağını, gözetleme ve taşıma işleri için helikopterler, gece görüş kameraları, termal kameralar ve uydu iletişim ekipmanları kullanacağını açıkladı.

Pinera'ya göre, Şili kısa süre önce ülkedeki "göç akışını düzenlemeyi" amaçlayan bir göç yasası çıkardı. Pinera, soruna bir çözüm bulmak için komşu ülkeler Arjantin, Bolivya ve Peru ile görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

Yeni düzenleme ile, ülkeye düzensiz giriş yapan kişiler yargılanmaya gerek olmadan derhal sınıra geri gönderilecek.

 

Geri Dön 17 Şubat 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN