Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Haziran 2022 Çarşamba

Sığınmacılar için yeni yasa yolda

İçişleri Bakanı Nancy Faeser’ın sığınmacılar için yeni bir yasa taslağı hazırladığı belirtildi. Buna göre 5 yıldan uzun süre yaşayan sığınmacılara süresiz oturum izni verilecek.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, mültecilerle ilgili yeni bir yasa taslağı hazırlığında. Spiegel’ın haberine göre, başvurusu reddedilen ancak Almanya’ya iyi derecede entegre olmayı başarmış, 5 yıl veya daha uzun süredir yaşayan sığınmacılara süresiz oturum verilecek. Tasarıya göre, Almanca öğrenmiş ve geçimini sağlayabilen herkes yeni düzenlemelerden faydalanabilecek. Suça karışmış olanlara yönelik sınır dışı etme kararları ise daha tutarlı bir şekilde ve kolay alınacak. Hazırlanan taslağı, “şanslı ikamet hakkı" olarak tanımlayan İçişleri Bakanı, yasa tasarısını kısa süre içinde Meclis’e sunmayı planlıyor. Yeni düzenlemeden 100 binden fazla mültecinin faydalanması bekleniyor. 

SPD, Yeşiller ve FDP  koalisyon anlaşmasında göçmen politikası üzerinde fikir birliğine varmıştı. Ancak Birlik partileri (CDU/CSU) planı eleştirmiş, yasal bir dayanağı olmadan Almanya'ya gelen insanlara oturum hakkı vermenin yanlış olduğunu söylemişlerdi. 

Geri Dön 08 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN