Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2022 Salı

Sigara içenlerin oranı yüzde 30 arttı

Sağlık Bakanlığının araştırmasına koronavirüs salgını döneminde sigara içme oranı yüzde 30 arttı.

Almanya’da Federal Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Sigara İçme Davranışları” (DEBRA) araştırmasına göre, 14 yaş ve üstü kişilerin yüzde 34,5’i sigara içiyor. Bu oran koronavirüs salgınından önce yüzde 27 civarındaydı. Yani salgın döneminde yüzde 30 arttı. DPA’ya konuşan Epidemiyolog ve DEBRA Direktörü Prof. Daniel Kotz, “Bu, korkutucu bir gelişme” dedi.

Aynı zamanda Düsseldorf Üniversite Kliniği Bağımlılık Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Kotz, bu artışı öncelikle ‘korona stresi’ sırasında tekrar başlayan eski sigara kullanıcılarına bağlıyor. 

Hamm'daki Alman Bağımlılık Merkezi (DHS) Başkanı Christina Rummel, "Giderek daha az gencin sigara içmesi sevindirici. Ne yazık ki, şu anda yetişkinler arasında tam tersi bir eğilim görüyoruz" dedi ve Yeni Zelanda’da sigara satışının tamamen yasaklanacağını hatırlatarak, Almanya’nın da bu politikaya geçmesi gerektiğini söyledi. 

Alman Kanser Araştırma Merkezi'nden (DKFZ) Katrin Schaller ise, sigara içenlerin oranındaki artışa rağmen Almanya’da hükümetinin çok az şey yaptığını belirtti ve ekledi: 

Üreticilerin ölümcül ürünlerini tanıtmalarına ve sayısız otomatlardan 7/24 satmalarına hâlâ izin veriliyor. Sigara içenlere bırakmaları için çok az teşvik ve bırakmaları için çok az destek var. Buna ek olarak, üreticiler giderek daha fazla e-sigara, tütün ısıtıcıları ve nikotin poşetleri gibi yeni ürünler piyasaya sürüyorlar.

Geri Dön 30 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN