Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Eylül 2022 Salı

Şehirler ve Belediyeler Birliğinden ‘elektrik kesintisi’ uyarısı

Alman Şehirler ve Belediyeler Birliği, Almanya’da elektrik kesintisi riskinin olduğuna dikkati çekti ve vatandaşları böyle bir krize hazırlıklı olmaları için uyardı.

Şehirler ve Belediyeler Birliğinden ‘elektrik kesintisi’ uyarısı

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yaşanan enerji krizine karşı bir uyarıda Alman Şehirler ve Belediyeler Birliğinden geldi. Birlikten yapılan açıklamada, elektrik kesintisine dikkat çekilerek sivil afet korumasının güçlendirilmesi gerektiği ifade edildi.

Welt am Sonntag’a konuşan Şehirler ve Belediyeler Birliği Başkanı Gerd Landsberg, ülke genelinde bu sene 650 bin elektrikli ısıtıcı satıldığına işaret etti. Landsberg, bu ısıtıcıların aynı anda çalışması hâlinde elektrik şebekesine aşırı yüklenme olabileceğini ve elektrik kesintileri yaşanabileceğini söyledi.

Almanya’nın böyle bir ihtimale karşı yeterince hazırlıklı olmadığını belirten Landsberg, hacker saldırılarının da gerçekçi bir senaryo olduğunu söyledi ve “Yaygın elektrik kesintilerini göz ardı edemeyiz” dedi. 

Federal hükûmetin afet hazırlıkları konusundaki tavsiyelerine uyulması gerektiğini söyleyen Landsberg "Ne yazık ki neredeyse hiç kimse bu tavsiyelere uymuyor" ifadelerini kullandı. Birlik başkanı vatandaşları evde su ve yiyecek bulundurmaya çağırdı. Yaygın bir elektrik kesintisi durumunda suların akmayacağı, benzinlerin doldurulamayacağı ve iki gün sonra cep telefonunun şarj edilemeyeceğini söyleyen Landsberg, "Böyle bir senaryoya hiçbir şekilde hazırlıklı değiliz" dedi.

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller de elektrikli ısıtıcıların toplu kullanımına karşı benzer uyarıda bulundu. Tagesspiegel’e konuşan Başkan Müller, yüksek gaz fiyatlarına rağmen elektrikli ısıtıcıları kullanmanın gazla ısıtmaktan daha pahalı olduğuna dikkati çekti ve aynı anda bu ısıtıcıların kullanılması durumunda yerel elektrik şebekeleri sınırlarının zorlanabileceğini söyledi.

Geri Dön 13 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN