Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Nisan 2022 Cuma

Seçim sonuçları resmen açıklandı

Fransa Anayasa Konseyi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonuçlarını resmen açıkladı. Oyların yüzde 58,5’ini alan Emmanuel Macron resmen ikinci kez cumhurbaşkanı seçildi.

Seçim sonuçları resmen açıklandı

Fransa’da ikinci Macron dönemi 13 Mayıs’ta başlayacak. Haziranda ise parlamento seçimleri var. Başbakan Jean Castex’in, Macron’un yeni dönemi başlamadan önce istifa etmesi bekleniyor.

Başbakan Castex, Macron’un yeniden seçilmesi durumunda birkaç gün içinde istifasını sunacağını açıklamıştı. Castex, bu sayede haziranda yapılacak parlamento seçimleri öncesinde yeni bir sayfa açılmasını istediğini söylemişti.

Melenchon'un kurmak istediği koalisyonda Hollande yer almayacak

Öte yandan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda kıl payı kaybeden sol görüşlü Melenchon, haziranda yapılacak seçimler için bir sol koalisyon kurmayı hedefliyor. Ancak Sosyalist Partili eski Başbakan François Hollande koalisyonda yer almayacağını açıkladı.

Geri Dön 29 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN