Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Schröder’e tepkiler sürüyor: SPD’ye ‘ihraç’ çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i destekleyen eski Başbakan Gerhard Schröder’e tepkiler sürüyor. Hendrik Wüst, SPD’ye seslenerek "Schröder, artık SPD’nin bir üyesi olmamalı" dedi.

Schröder’e tepkiler sürüyor: SPD’ye ‘ihraç’ çağrısı

Rus enerji devi Gazprom’un yönetim kuruluna giren Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’e tepkiler sürüyor. Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı CDU’lu Hendrik Wüst, SPD’nin Schröder’i partiden ihraç etmesi gerektiğini söyledi.

BILD’e konuşan Wüst, "Schröder’in New York Times’taki röportajı oldukça rahatsız edici. Bunun sonuçları olmalı" dedi. Schröder’in sözlerini ‘utanmazlık’ olarak değerlendiren Wüst, SPD’ye seslenerek "Schröder Putin’le olan iyi maaşlı işine bağlı kalırsa artık SPD’nin bir üyesi olmamalı. SPD’den sözlerini eyleme geçirmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Schröder ne demişti?

New York Times’a röportaj veren Schröder şu ifadeleri kullanmıştı:

Her zaman Almanya’nın çıkarlarını temsil ettim. Yapabileceğim ne varsa yaptım. Bu savaşın yanlış olduğunu düşünüyorum. Putin de savaşın sonlandırılmasıyla ilgileniyor. Ancak bu o kadar kolay değil. Rusya gibi bir ülkeyi ne ekonomik ne de siyasi açıdan uzun süre izole edemezsiniz. Alman sanayisinin Rusya’nın sahip olduğu hammaddeye ihtiyacı var. Konu sadece doğal gaz ve petrol değil, konu aynı zamanda çok az bulunan madenlerdir. Bu madenlerin yerine kısa zamanda bir şey konulamaz.

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN