Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Eylül 2022 Çarşamba

Scholz şirketlere daha fazla yardım sözü verdi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yüksek enerji maliyetleri nedeniyle şirketlere daha fazla destek sözü verdi. 

Scholz şirketlere daha fazla yardım sözü verdi

Şansölye Olaf Scholz, Almanya İşverenler Federasyonunun Berlin Tempelhof Havalimanı'nda düzenlediği İşverenler Günü etkinliğinde konuştu. Scholz, konuşmasında mevcut yardım programlarını genişletmek için ‘harıl harıl’ çalıştıklarını söyledi.

Scholz, ayrıca yüksek enerji fiyatları nedeniyle şirketleri çalışanlarına, ek ödeme yapmaya çağırdı ve "Federal hükûmet, işverenlerin ve sendikaların kabul etmesi hâlinde 3 bin avroya kadar olan bu tür ek ödemeleri vergiden ve sosyal güvenlik katkı paylarından muaf tutmaya karar verdi. Bunu yapmanız için sizi açıkça teşvik etmek istiyorum” dedi. Enerji krizinde Almanya'nın güneyindeki iki nükleer santralin kışın da çalışmaya devam etmesinin mümkün kılındığını anlatan Schoz, “Böylece Alman elektrik piyasasında herhangi bir darboğaz olmayacak” ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkede gaz depolama tesislerin de doluluk oranının yüzde 85'e ulaştığını ve Alman hükümetinin gazda fiyatları aşağı çekmek için daha fazla önlem alacağını belirterek, “Yaptığımız hazırlıklarla bu kışı çıkaracağımıza inanıyorum. Gaz fiyatlarının tekrar düşmesi sağlanacak" diye konuştu.

Geri Dön 14 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN