Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Eylül 2022 Perşembe

Scholz: Enerji krizinin sebebi Merkel hükûmeti

Federal Meclis’te bütçe görüşmelerinde sert tartışmalar yaşandı. CDU Lideri Friedrich Merz, nükleer santrallerin açık kalması gerektiğini söyledi. Başbakan Olaf Scholz ise enerji krizinin sebebi olarak Merkel hükûmetini işaret etti. 

Scholz: Enerji krizinin sebebi Merkel hükûmeti

Federal Meclis’te 2023 yılının bütçe görüşmeleri sürerken Başbakan Olaf Scholz (SPD) ve muhalefet lideri Friedrich Merz (CDU) arasında sert tartışmalar yaşandı. 

CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanı Friedrich Merz, hükümeti vatandaşları artan elektrik fiyatlarına ve enerji kıtlığı durumuna karşı yeterince korumak için pek bir şey yapmamakla ve nükleer santralleri kapatmakla suçladı. Merz, fiyatların, maliyetlerin düşürülmesi, enerji arzı güvenliğinin sağlanması için nükleer enerji santrallerin faaliyette olması gerektiğini söyleyerek koalisyonun enerji politikasını eleştirdi.

Merz: Bu çılgınlığa son verin

Merz, "Bu ülkede büyük bir elektrik sorununun ortasındayız. Yine de Habeck, dünyanın en modern ve en güvenli nükleer santralleri olmalarına rağmen, kalan 3 nükleer santralin birkaç yıl daha çalışmasına izin vermeyi reddediyor. Tarif bile edemeyeceğiniz bir mantıksızlık düzeyine ulaşıldı" dedi. Merz, Scholz’a seslendi ve ”Bu çılgınlığa bir son verin” dedi.

Scholz: Sorumlu Merkel hükûmeti

Scholz ise “Bu kış, kesinlikle zorluklarla dolu bir kış olacak” dedi ve federal hükûmetin buna iyi hazırlandığını belirtti. Scholz, “Bu atlatacağız” dedi ve mevcut krizin sorumlusunun Angela Merkel yönetimindeki önceki hükûmetin olduğunu söyledi. Scholz, “Enerji krizi yaşıyorsak bunun nedeni yenilebilir enerjiyi yıllarca görmezden gelen CDU/CSU’nun yanlış politikaları” dedi.

Sol Parti: Ateşkes için her şey yapılmalı

Sol Parti Eş Başkanı Amira Mohamed Ali, trafik ışığı koalisyonunu toplumsal vicdana sahip olmamakla suçladı. Ali, “Çok övülen yardım paketi bu kış yoksulluktan etkilenen insanlara pek yardımcı olmayacak” dedi. Hükûmetin Rusya'ya yeniden yaklaşması gerekeceğini söyleyen Ali, "Barış müzakerelerinin başlayabilmesi adına diplomatik kanallardan derhal ateşkesin sağlanması için her şey yapılmalı. Arz güvenliğini sağlamak için Rusya ile gaz arzı konusunda müzakerelere girmeliyiz” dedi.

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN