Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Eylül 2022 Cumartesi

Scholz: Destek primleri vergiden muaf tutulacak

Sendika ve işverenlerle bir araya gelen Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 3 bin avroya kadar verilecek destek primlerinin vergiden muaf tutulacağını söyledi.

Scholz: Destek primleri vergiden muaf tutulacak

İşverenlerin, enflasyonla mücadelede, çalışanlarına destek olması gerektiğini ifade eden Başbakan Scholz, “3 bin avroya kadar verilecek destek primleri vergiden muaf tutulacak. Bu bir teklif, başbakanlık ofisi toplu pazarlık yapılacak bir yer değil” dedi.

Schoz, "Birçok kişi fiyatlardaki keskin artıştan endişe duyuyor. Birçok kişi enflasyonu süpermarkette alışveriş yaparken, benzin istasyonunda, ısınma faturasını öderken hissediyor. İşletmeler de yüksek enerji maliyetleri nedeniyle giderek artan bir baskı altında kalıyor. Şunu bir kez daha açıklığa kavuşturmak benim için önemli; hükûmetimiz kimseyi bu yükün altında bırakmayacaktır. Asla yalnız yürümeyecekler. Bu sözümüz geçerlidir." diye konuştu. Scholz ayrıca hükûmetin vatandaşları yüksek enerji fiyatlarına karşı rahatlatmak adına toplamda 95 milyar avroluk paket hazırladığın hatırlattı.

Alman Sendikalar Birliği (DGB) Başkanı Yasmin Fahimi de sendikaların ikinci bir enerji ödeneği talebini yineledi. Fahimi, “500 avro enerji yardımı, çocuk başına ise 100 avro prim istiyoruz” talebini aktardı. Fahimi, “Bu nedenle, mümkünse yıl sonundan önce ilgili rahatlamayı sağlayacak kararların şimdi hızlı bir şekilde alınması önemli. Çünkü ilk aşamada, her şeyden önce önümüzdeki bahara büyük bir darbe almadan girmeyi başarmalıyız” dedi ve resesyon, iflas dalgaları, sanayide yapısal bozulma ile iş kayıpları tehdidine dikkati çekti.

Alman İşveren Sendikaları Birliği (BDA) Başkanı Rainer Dulger ise, “Birçok şirket ekonomik çöküşün eşiğinde. Bazı şirketler bu tek seferlik ödemeleri karşılayacak durumda değil. Dolayısıyla tek seferlik ödemeleri gönüllü ve esnek bir araç olarak tasarlamamız doğru olacaktır" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 17 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN