Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2022 Cumartesi

Scholz 100 milyar avroluk bütçeyi savunurken FDP’liler komisyonu terk etti

Başbakan Olaf Scholz’un 100 milyar avroluk savunma bütçesini savunduğu komisyon toplantısında Çin’den bahsetmesi üzerine FDP’liler komisyonu terk etti.

Başbakan Olaf Scholz, dün öğleden önce Federal Meclis Savunma Komisyonu üyelerinin Ukrayna’ya silah yardımı ve savunma bütçesinin 100 milyar avro artırılmasıyla ilgili sorularını yanıtlarken beklenmedik bir olay yaşandı.

Koalisyon ortağı FDP’li politikacılar, Başbakan Scholz’a tepki göstererek, toplantıyı terketti. Scholz, Ukrayna Savaşı’yla ilgili kendisine yöneltilen sorulara cevap vermek yerine konuyu değiştirdi ve Çin’in dünyadaki rolünden bahsetmeye başladı. 

FDP’li vekiller, Şansölye tarafından ciddiye alınmadıkları için oturumu terk ettiklerini söyledi.

Olay, siyasi bir skandal olarak değerlendirildi ve "Koalisyon Hükûmeti büyük bir sınavın eşiğinde" denildi. FDP’li Komisyon Başkanı Strack-Zimmermann, partideki çalışma arkadaşları salonu terkettikten sonra Şansölye Scholz'a sorular sordu.

Birliğin Savunma Politikası Sözcüsü Florian Hahn (CSU) ise “Şansölye yine birçok soruyu cevapsız bıraktı. Toplantıyı terk etmek çok çirkin bir hareket ancak açıkça görülüyor ki koalisyon içinde de Scholz’a karşı  büyük bir memnuniyetsizlik var” dedi.

Alman Ordusu (Bundeswehr) Uzmanı Henning Otte (CDU) BILD'e verdiği demeçte, “Sonuçta, Şansölye Scholz sadece konuyu değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda koalisyon ortağı FDP'yi de görmezden geldi” dedi. 

Hükûmet kanadından ise “FDP’nin hareketi utanç vericiydi” yorumu geldi. 

Geri Dön 14 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN