Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Schleswig-Holstein’da sağlık personelinin yüzde 97’si aşılandı ama şüpheli bildirimler var

Sağlık Bakanlığı Schleswig-Holstein eyaletinde sağlık personelinin yüzde 97’sinin aşılandığını duyurdu. Eyaletin Sağlık Bakanı Heiner Garg, "Ancak geçtiğimiz hafta 1000’in üzerinde sağlık kurumundan şüpheli bildirimler aldık. 5000’den fazla personelin aşı kaydı yok, 427’sinin aşı belgesi ise şüpheli" dedi.

Koronavirüs salgını sürerken sağlık personelinin aşılanma oranına ilişkin Schleswig-Holstein eyaletinden açıklama geldi. Eyaletin FDP’li Sağlık Bakanı Heiner Garg, personelin yüzde 97’sinin aşılandığını duyurdu ancak çok sayıda şüpheli bildirimin geldiğine dair de açıklamada bulundu.

 

Garg şöyle dedi:

Sağlık personelinin aşılanma oranı beklediğimizden de yüksek bir seviyede. Oran şu an için hastanelerde yüzde 95, bakım evlerinde ise yüzde 97. Fakat geçtiğimiz hafta 1000’in üzerinde sağlık kurumundan şüpheli bildirimler aldık. 5000‘in üzerinde personelin aşı kayıtları hâlâ yok, 427’sinin ise aşı belgeleri şüpheli. Konuyla ilgili raporlar inceleniyor. Sahte ya da eksik aşı belgesi olan sağlık çalışanlarına kurumlara giriş ve çalışma yasağı da getirilebilir.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN