Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2022 Çarşamba

Savunma Bakanı Lambrecht 7 resmi geziye oğlunu helikopterle götürmüş

Savunma Bakanı Christine Lambrecht’in katıldığı 7 resmi geziye oğlunu da götürdüğü ve orduya ait helikoptere aldığı ortaya çıktı. Lambrecht tüm masrafları cebinden ödedi.

Savunma Bakanı Christine Lambrecht’in oğlu helikopterde çekilen bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı. Bunun üzerine olay ortaya çıkınca bakanlıktan doğrulama geldi. Business Insider’ın haberine göre bakan oğlunun seyahatte eşlik edeceğini bildirmiş ve masrafların tamamını kendi cebinden karşılamış.

BILD gazetesinin Adalet Bakanlığı’ndan teyit ettiği bilgiye göre, Adalet Bakanı olduğu süre içinde Lambrecht oğlunu Slovenya , Helsinki, Lihtenştayn, Lizbon, Lüksemburg, Paris ve Prag gezilerinde yanında götürmüş ama seyahat masraflarını her zaman özel olarak ödemiş.

Siyasilerden açıklamalar geldi

CDU- CSU Birlik Grubu Başkanı Thorsten Frei, Bakan Lambrecht’i sert bir dille eleştirdi ve "Bundeswehr'in özel veya parti amaçları için kullanılması hiç hoş değil. Savunma Bakanı daha fazla hassasiyet göstermeli ve Hava Kuvvetlerini ‘Luftwaffe’yi, Lufthansa ile karıştırmamalı” dedi.

Koalisyon ortağı Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) üyesi Federal Meclis'teki savunma komitesinin başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann, prosedürün "oldukça olağandışı" olduğunu belirterek bir "açıklama" yapılması gerektiğini söyledi.

Diğer taraftan Federal Meclis Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki (FDP) ise RND’ye verdiği demeçte, “Savunma Bakanı Lambrecht, oğlunun parasını söylendiği gibi ödediyse, ilgili yasalara uygun davranmış. Duyarlı davranmamış ancak kimseyi yasalara uygun davranmakla suçlayamayız” dedi.

Bakan Lambrecht ve 21 yaşındaki oğlu nisan ayı ortasında askeri helikopterle Schleswig-Holstein'daki Sylt adasına özel bir konaklama için gitti. 

Geri Dön 11 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN