Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2022 Cuma

Savaş günlerinde halk fakirleşiyor, küresel petrol şirketleri kârlarını katlıyor

Ukrayna’da yaşanan savaşla birlikte başta enerji olmak üzere her şeye zam geldi ve halk fakirleşti. Buna karşın küresel petrol şirketleri kârlarını artırdı.

Savaş günlerinde halk fakirleşiyor, küresel petrol şirketleri kârlarını katlıyor

Nisan ayının ortasından bu yana Federal Kartel Ofisi yasaya uygun olmayan fiyat artışlarını inceliyor. Ne var ki henüz bir sonuca varılamadı. Maliye Bakanlığı ise mevcut durumun haksız rekabete veya gizli anlaşmalara örtü olarak kullanılamayacağı açıklamasını yaptı.

Şirketlerin kârları

- ABD’nin en büyük ikinci petrol şirketi Chevron, 2022’nin ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine nazaran 4 kat daha fazla kazandı.

- Avusturyalı petrol şirketi OMV ise satışlarını bir yılda yüzde 146 artırdı.

- Büyük Britanyalı British Petroleum şirketi de işletme kârını artırdı. Ancak aynı zamandaki Rusya’daki iş durgunluğu nedeniyle yaklaşık 20 milyar dolar zarar etmek zorunda kaldı.

- Shell ve Petrobras gibi diğer petrol devlerinin ilk çeyrek rakamları henüz açıklanmadı.

Geri Dön 06 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN