Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Şansölye Scholz: Sosyal patlama riski var, asıl zorluklar seneye

Şansölye Olaf Scholz, verdiği demeçte salgın, akaryakıt fiyatları ve Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle sosyal patlama riski olduğunun altını çizdi ve "Asıl büyük zorluklar seneye yaşanacak" dedi.

Şansölye Scholz: Sosyal patlama riski var, asıl zorluklar seneye

Şansöyle Olaf Scholz, ARD’nin geleneksel yaz röportajı programına katıldı. Scholz, "Eğer ısınma faturası aniden birkaç yüz avro artarsa, halkın bunu ödeyebilecek gücü olmayacak. Bunu sosyal bir patlayıcı madde olarak niteleyebiliriz” diye konuştu.

Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarına ilişkinse Scholz, artık tam kapanma (lockdown) gibi sert korona önlemlerinin önceki yıllarda olduğu gibi gerek olmayacağını söyledi. Scholz, “Durum tamamen değişti, birçok kişi aşılandı” dedi ve okulların tekrar kapanmaması gerektiği belirtti. Scholz,"Maske sonbahar ve kış aylarında şimdi olduğundan daha büyük bir rol oynayacak. Daha az maske takıldığı için vaka sayısı da artıyor” dedi.

Scholz, "Şu ana kadar hiç koronavirüse yakalanmadım. 60 yaşın üzerinde olduğum için tavsiye doğrultusunda 4 doz aşıyı da oldum. Belki de şimdiye kadar enfekte olmamanın nedeni budur" diye konuştu.

"Kriz yakın gelecekte bitmeyecek"

Scholz ayrıca fiyat artışlarına karşı ortak çözüm için işverenlerin ve sendikaların üst düzey yöneticileriyle Enflasyon Zirvesi’nde bir araya geldi. Mevcut krizin birkaç ay içinde bitmeyeceğinin altını çizen Şansölye, "Tarihi bir zorlukla karşı karşıyayız" dedi. Birlik mesajı veren Scholz, "Toplum, tahmine ettiğimizden çok daha güçlü. Ülke olarak, ancak el ele verirsek, birlikte çözümler üzerinde anlaşırsak bu krizi iyi bir şekilde atlatabiliriz" diye konuştu.

İşveren Derneği Başkanı Rainer Dulger Almanya’nın yeniden birleşmesinden bu yana yaşanan en zorlu ekonomik ve sosyopolitik krizle karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Zirveden çıkan sonuçların sonbahardan önce açıklanması beklenmiyor ancak başbakan, işverenler ve sendika temsilcileri yaşanan ekonomik krizle ilgili düzenli olarak bir araya gelecek.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN