Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Temmuz 2022 Cumartesi

Şansölye Scholz duyurdu: Mega Yardım Paketi

Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, enerji krizine karşı mega yardım paketini açıkladı. Öte yandan Scholz, Uniper için de bir ‘kurtarma paketi’ duyurdu.

Şansölye Scholz duyurdu: Mega Yardım Paketi

Artan enflasyon ve hayat pahalılığına karşı Almanya Başbakanı Olaf Scholz yeni bir yardım paketi açıkladı. Paketin ismi "Mega Yardım Paketi". Paketi açıklarken konuşma yapan Scholz şöyle dedi:

Zor zamanları birbirimize bağlı kalarak, birlikte aşacağız. Bu çok önemli. Hiç kimse zorlukları ve sorunlar karşısında ile yalnız bırakılmayacak. Tek bir vatandaş değil. Bu ülkedeki şirketler de öyle değil. Birlikte bunu yapacak kadar güçlüyüz ve bu yıl ve önümüzdeki yıl sorunlarımızın üstesinden birlikte geleceğiz. Bunun için gereken her şeyi yapacağız.

Uniper’i kurtarma planı

Rusya’dan doğalgaz ithal eden Uniper şirketinin piyasadan çok yüksek maliyetlerle gaz almak zorunda kaldığını söyleyen Scholz, "Uniper’e yardım eli uzatmak istiyoruz" dedi. Hükûmet, Uniper’in yüzde 30 hissesini almaya karar verdi ve şirketin ek maliyetleri halka yansıtmasına izin verildi. Scholz, bunun ortalama 2 kuruşluk bir farka yol açabileceğini söyleyerek, "Hanenin büyüklüğüne bağlı olarak, bu vatandaşlar için oldukça fark edilir bir artış olacak. Bu, 4 kişilik bir aile için yılda 200 veya 300 avroya kadar çıkabilen ek maliyet oluşturabilir" diye konuştu.

Buna karşın devletin öğrenciler ve Azubiler için 230 avroluk destek verdiğini söyleyen Scholz, gelecekte de bir ısınma yardımı almaları gerektiğinin altını çizdi.

Büyük bir konut yardımı reformu hazırlığından da söz eden Scholz, "Hükûmet konut yardımı alan grubun genişletilmesi konusunda hemfikir" dedi.

Öte yandan Scholz, 9 avroluk biletlerin süresinin uzatılmasına da "Bunlar geçici önlemler" diyerek karşı çıktı.

Geri Dön 23 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN