Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Haziran 2022 Perşembe

Sanayii Federasyonu’ndan Bakan Habeck’e sert eleştiri

Alman Sanayi Birliği (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, Rekabet Kurumu’nun yetkilerini genişletmeyi öneren Ekonomi Bakanı Robert Habeck’i sert bir dille eleştirdi.

Funke Medya’ya konuşan başkan, “Şirketleri bölmek, hukukun üstünlüğü için mevcut en güçlü araçtır. Ancak başarısız bir uygulamanın kötüye kullanıldığı gerekçesiyle bu aracın kullanım eşiğini düşürürseniz hukuk sisteminin temellerinin sarsılmasına sebep olabilirsiniz. Şirketler yeni düzenlemeler nedeniyle dağılırsa, vergi mükelleflerinin üzerine ödenmesi gereken korkunç miktarda bir tazminat yükü gelebilir.”diye konuştu.

Birlik Başkanı Russwurm ayrıca büyük petrol şirketlerinden alınmak istenen aşırı kâr vergisine de karşı çıktı: "Kâr ve daha fazla kârın sınırı nerede, bunun ayırt edilmesi çok zor. Almanya'da kârlar zaten ağır bir şekilde vergilendiriliyor. Yaşanan küresel kriz nedeniyle, arz, nakliyat ve işletmede fiyat artışları oldu. Petrol şirketlerinin de bunu fiyatlara yansıtması kaçınılmaz” dedi.

Geri Dön 16 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN