Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Salgın ve eşitsizlik 77 milyon insanı daha açlığa sürükledi

Birleşmiş Milletler raporuna göre salgın nedeniyle dünya çapında 77 milyon insan daha aşırı yoksulluğa sürüklendi.

Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre, salgının ekonomik sonuçları son iki yılda dünya çapında 77 milyon insanı aşırı yoksulluğa sürükledi. BM raporlarına göre 2019 yılında dünyada 812 milyon insan aşırı yoksulluk sınırındayken, bu sayı 2020’de 889 milyona yükseldi.

BM’nin 2030 Kalkınma Hedefleri raporuna göre zengin ülkeler düşük faizle çok yüksek miktarlarda borç alabildikleri için salgının maliyetini yoksul ülkelere nazaran çok daha kolay göğüsleyebiliyor. Ne var ki yoksul ülkeler, borçlarını yüksek faizle aldıkları için daha yüksek borçlanma maliyetiyle karşı karşıya kalıyorlar. Rapora göre bu durum yoksul ülkelerin daha iyi sağlık ve eğitim sistemlerine, çevre korumasına ve eşitsizliğin azaltılmasına yönelik ayırdıkları bütçeleri eritiyor.

Yine bu rapora göre yoksul ülkeler toplam gelirlerinin yüzde 14’ünü borca ayırırken, zengin ülkelerde bu oran yalnızca yüzde 3,5. Bu ülkelerde insanlar günlük 1,75 avrodan daha az bir gelirle geçinmek zorunda.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN