Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Salgın öğrencileri 6 ay geri attı

Son analize göre Belçika’daki lise öğrencileri salgın ve uzaktan eğitim nedeniyle eğitimde 6 ay geri kaldılar. En büyük gerileme dil ve fen derslerinde saptandı.

Federal Planlama Bürosu tarafından yapılan analiz, Belçika’daki lise öğrencilerinin, salgın ve uzaktan eğitim nedeniyle eğitimlerinde 6 ay geri kaldıklarını ortaya koydu. En büyük kayıp, dil ve fen derslerinde görüldü. 

Uzmanlar, salgın sürecinde eğitimde yaşanan aksaklıkların çok uzun vadeli sonuçları olacağını aktardı. Okulların kapanmasının neden olduğu kaybın şu anda lisede olan öğrenciler iş piyasasına girene kadar tam olarak anlaşılamayacağı belirti.

Bunlarla birlikte okullardaki öğretmen açığı sorunu da sürüyor. Özellikle ülkenin Flaman Bölgesi’nde öğretmen eksiği nedeniyle birçok sınav iptal edildi.

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN