Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Haziran 2022 Perşembe

Salgın döneminde 2 milyondan fazla çocuk obeziteden etkilendi

Koronavirüs salgını döneminde çocuklar arasında obezite arttı. Salgın döneminde 2 milyondan fazla çocuk az hareket ve sağlıksız beslenme nedeniyle obeziteden etkilendi.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach koronavirüs döneminde özellikle çocuklarda artan obezite sorununa ilişki BILD’e konuştu. Bakan Lauterbach, salgının asıl mağdurunun çocuklar olduğunu belirterek "Daha fazla zarar görmemeleri için her şeyi yapmaya hazırız. Okullarda beden eğitimi ve spor kulüpleri daha fazla teşvik edilecek. Spor aynı zamanda pandeminin psikolojik etkilerini azaltmak için de mükemmel bir yol olacak" diye konuştu.

Alman Obezite Derneği (DAG) verilerine göre, pandemi sırasında iki milyondan fazla çocuk obeziteden etkilendi. Hastalığın nedenleri arasında daha az hareket ve sağlıksız beslenme gösteriliyor. 

Geri Dön 02 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN