Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Şaibeli seçim: Berlinliler yeniden sandığa gidebilir

Berlin’de şaibeli geçen son seçimler yeniden müzakere edilecek. Federal Meclis İnceleme Komitesi yaz tatilinden sonra seçimin yeniden yapılması görüşülecek. Seçim tekrarlanırsa sekiz milletvekili koltuğundan olabilir.

Berlin’de geçtiğimiz seçimler şaibeli geçmiş, çok sayıda oy pusulası kaybolmuş, güvenlik nedeniyle oy verilen salonlar boşaltılmış, oy verme saatleri nedensizce uzatılmıştı. Businessinsider’ın haberine göre, Federal Meclis İnceleme Komitesi,  yaz tatilinden sonra Başkent’te seçimlerin yeniden yapılmasını müzakere edecek. Uzmanlara göre, eğer seçimler tekrarlanırsa sekiz milletvekili koltuğundan olabilir. 

Federal Seçim Memuru Georg Thiel, seçimin tekrarlanmasını tavsiye etti. Thiel, “Vatandaşların endişelerini ciddiye aldığımıza dair bir sinyal göndermeliyiz. Seçmenlerin yaklaşık yüzde 60'ının yeniden oy kullanacağını varsayıyorum” diye konuştu. 

Katılımın yüzde 60 olduğu modelde CDU, SPD, AfD, FDP, Sol Parti ve Yeşiller Federal Meclis'te birer sandalye kaybedecek. Katılım yüzde 40'a düşerse, Yeşiller Berlin'de iki üyesine veda edecek. 

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN