Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Nisan 2022 Salı

Sahte aşı kartı ibraz edenler işten ihbarsız çıkarılabilir

Köln ve Düsseldorf iş mahkemeleri tarafından verilen karara göre, işverenine sahte aşı kartı ibraz eden herkes, bildirimde bulunulmaksızın işten çıkarılabilir.

Karara konu olan davalarda sahte aşı kartlarının 'evrakta sahtecilik' suçuna girdiğine ve koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için de toplum sağlığının riske atıldığına karar verildi.

Faz’ın haberine göre, işten çıkarılma bu konuyla ilgili tek yaptırırım değil. Hildesheim'da savcılık, sahte aşı kartı sunan bir bakımevi çalışanına, tesiste yaşayan 3 yaşlı insanın ölümüne sebebiyet verdiği için dava açtı. Daha önce benzer bir dava Bremen’de yaşanmış ve sahte aşı karnesi ibraz eden Werder Bremen’in ikinci lig takım antrenörüne 36 bin avro tutarında ceza kesilmişti. 

Geri Dön 26 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN