Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Eylül 2022 Salı

Sağlıklı dişleri çeken dişçiye hapis cezası

Fransa’da hastaların sağlıklı dişlerini çekerek sosyal güvenlik sistemini dolandırıp milyonlarca avro kazanan baba-oğul diş hekimine hapis cezası verildi.

Fransa’da sağlıklı hastalara gereksiz tedaviler uygulayıp sosyal güvenlik sistemini dolandırarak milyonlarca avro kazanan baba-oğul iki diş hekimi, mahkeme tarafından hapis cezasına çarptırıldı. Baba 5, oğlu ise 8 yıl hapis cezası aldı.

İki doktor, Marsilya’nın yoksul bir mahallesinde muayenehane açıp, düşük gelirli hastalarına dişlerinde sorun olmamasına rağmen implant ve kanal tedavileri uygulayarak 6 yıl boyunca 300’den fazla hastaya gereksiz acı çektirdi ve çekilmesi gerekmeyen dişlerini çekti. Hekimler, bu şekilde devletten milyonlarca avro tedavi ücreti alarak ülkenin en çok kazanan diş doktorları oldular. 

Hakim, her iki zanlının da doğrudan cezaevine gitmesine karar vermesinin ardından, duruşmaya katılan çok sayıda mağdurdan alkış aldı. Zanlılar, ‘asla kimseyi sakatlama veya incitme niyetlerinin olmadığını’ iddia ederek kendilerini savundu. 

Geri Dön 13 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN