Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Sağlık çalışanlarından uyarı grevi: Anlaşma sağlanamazsa süresiz grev gündeme gelebilir

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde 6 üniversite hastanesi bünyesindeki sağlık çalışanları bugün ve yarın için uyarı grevleri başlattı. Verdi Sendikası, işverenlerin toplu iş sözleşmesine hâlâ yanıt vermemesi gerekçesiyle greve çıkıldığını duyurdu. Anlaşma sağlanamazsa mayıs ayından itibaren süresiz grev gündeme gelebilir.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde 6 üniversite hastanesi bünyesindeki yaklaşık 700 sağlık çalışanı bugün ve yarın için uyarı grevine başladı. Verdi Sendikası’ndan yapılan açıklamada, grevin gerekçesi olarak işverenlerin henüz toplu iş sözleşmesine yanıt vermemesi gösterildi. Toplu iş sözleşmesi kapsamında anlaşma sağlanamazsa sağlık çalışanlarının mayıs ayından itibaren süresiz greve çıkması da gündeme gelecek.

Öte yandan, eyaletin Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann ve SPD’nin eyaletteki lideri ve eyalet seçimlerinde önde gelen adayı konumunda olan Thomas Kutschaty’nin tartışmaların yürütüleceği bir panele katılması bekleniyor. 

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN