Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2022 Cuma

Sağlık Bakanı’ndan bin adet ‘sağlık kiosku’ önerisi

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, özel desteğe ihtiyacı olan kişilerin erişimini kolaylaştırmak adına bin adet sağlık kiosku kurmak istiyor.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD), önümüzdeki dönemde Almanya genelinde yaklaşık 1000 ‘sağlık kiosku’ (Gesundheits-Kiosk) kurmak istiyor. Bu noktalarda, öncelikle sosyal olarak dezavantajlı bölgelerdeki hastalara yardımcı olunacak. Lauterbach, kioskların ana görevinin, özel desteğe ihtiyacı olan kişilerin bakıma erişimini kolaylaştırmak ve bakımlarını koordine etmek olduğunu söyledi. Lauterbach, “Hastaların tedavileri, ne maddi durumlarına ne de ikamet yerlerine bağlı olmalı” dedi. 

Öncelikli hedef, her 80 bin kişiye karşılık bir kiosk kurmak. Tedavi dışında, bu kiosklarda tıbbi tavsiye ve destek de sunulacak, hemşireler kan şekerini ve tansiyonu ölçecek, bandaj değiştirmek veya iğne yapmak gibi rutin tıbbi işleri de yapacak. 

Geri Dön 02 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN