Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Haziran 2022 Perşembe

Sağlık Bakanı: Yaz dalgası geliyor!

Korkulan oldu. Almanya’da vakalar yeniden yükselişe geçti. 100 bin bandına tırmanan günlük koronavirüs vakaları sonrası Sağlık Bakanı Karl Lauterbach "Daha önce geleceği söylenen yaz dalgası gerçek oldu" dedi.

Sağlık Bakanı: Yaz dalgası geliyor!

SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, koronavirüs vakalarının yeniden tırmandığına işaret ederek yaşlılara ve kronik hastalığı olanlara aşı olmalarını tavsiye etti. Rheinische Post’a konuşan Sağlık Bakanı, önümüzdeki haftaların Almanya için rahat geçmeyeceğini söyleyerek "Daha önce geleceği söylenen yaz dalgası gerçek oldu" diye konuştu. Bakan Lauterbach, "Maalesef yaz dalgası artık yadsınamaz bir gerçek. Hem koruyucu önlemlerin süresinin dolması hem de yeni varyantların çok daha bulaşıcı olması nedeniyle beklenenin aksine salgın yazın da artışa geçti" dedi ve ekledi; "Şu an dolaşan varyant çok kolay bulaşıyor."

Yaşlılara ve kronik rahatsızlığı olanlara hatırlatma aşısı (dördüncü doz) olmalarını tavsiye eden Bakan Lauterbach, aşının bulaşı engellemediğini ama hastalığın ağır seyrini önlediğini söyledi.

Muayenehanesi olan hekimlerin bağlı olduğu Virchow Birliği’nin Başkanı Dirk Heinrich de aşı çağrısı yaptı. Heinrich de Sağlık Bakanı gibi aşının hastalığın ağır geçirilmesini engellediğini söyledi.

Laboratuvarlar Birliği’nin verilerine göre, Almanya’da şu anda mevcut koronavirüs vakalarının yüzde 40 ila 50’si Omicron’un (daha az tehlikeli ve daha hızla yayılan varyant) alt varyantı BA.5; yüzde 15’i ise Omicron’un bir diğer alt varyantı olan BA.4.

Laboratuvarlar Birliği Başkanı Michael Müller, korona virüsün Temmuz ortasına kadar daha da yayılmasını ve vaka sayısının hızla yükselmesini beklediklerini söyledi ve ekledi; "BA.4, önümüzdeki birkaç hafta içinde BA.5'e karşı üstün gelebilir."

Geri Dön 16 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN