Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Sadece hayat değil, ölüm bile iki kat pahalandı

Almanya’da gıda, doğalgaz, akaryakıt ve elektrik fiyatları hızla yükselirken yaşamın her kalemine zam geliyor. Mezar fiyatları bile önümüzdeki yıl iki katına çıkacak.

Gıda, doğalgaz ve elektrik fiyatları hızla yükseliyor, yaşam maliyetleri de artıyor. Bild am Sonntag’ın haberine göre, Hamburg’ta oturanların otopark (Anwohner-Parken) ücretleri yüzde 44,5 artarak yılda 45 avrodan 65 avroya yükseldi. Freiburg'da fiyatların 360 avroya kadar çıkarılması planlanıyor. Tübingen’de 1800 kilodan ağır arabalar için 180 avro, diğerleri için 120 avro tahsil ediyor. 

Berlin’de ise konut otoparkı ücretlerinin 2023’ten itibaren, yıllık 10,20 avrodan 120 avroya çıkarılacağı bildirildi. 

Köpek sahipleri için de masraflar artacak, temmuz itibariyle herkes evcil hayvanını, yeni köpek kütüğüne kaydettirmek zorunda. Ücretler online 17,50 avro, mektupla 26,50 avro olarak ödenebilecek. 

Rheinland-Pfalz Edesheim’da gelecek yıl, tek bir mezar, 350 avrodan 650 avroya, çift kişilik mezarın fiyatı ise 700‘den 1300 avroya yükselecek. 

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN