Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Nisan 2022 Perşembe

Rusya’dan petrol ithalatı yıl sonuna kadar sıfırlanacak

Dışişleri Bakanı Baerbock, Rusya’dan alınan petrolün yaza kadar yarıya ineceğini, yıl sonunda ise sıfırlanacağını duyurdu.

Rusya’dan alınan enerji ülkede sorun yaratmayı sürdürüyor. İki yaygın görüş var; Rusya’dan enerji ithalatının tamamen yasaklanmasını isteyenler ve Rusya’dan enerji alımının durmasının ekonomiyi ciddi anlamda yıpratabileceğini düşünenler.

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ise tartışmalarla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Petrolün yüzde 25’ini, gazın yüzde 40’ını Rusya’dan satın alan Almanya, Rusya’dan petrol ithalatını yıl sonuna kadar tamamen sıfırlayacak. Baerbock, yaza kadar alımın yarıya indirileceğini yıl sonuna kadar ise tamamen sıfırlanacağını belirterek "Açık ve net bir şekilde söylüyorum; evet, Almanya da Rusya'dan enerji ithalatını tamamen durduracak. Rus enerjisine bağımlılığımızı acilen sonlandıracağız" dedi.

ABD, bir süre önce Rusya’dan petrol ithalatını yasaklamıştı. İngiltere de yıl sonuna kadar aşamalı olarak sıfırlamayı planlıyor.

Geri Dön 21 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN