Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Haziran 2022 Salı

Rusya savaş başlangıcından bu yana yakıt ihracatından 93 milyar avro kazandı

Rusya, Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaşının ilk 100 günlük bölümünde fosil yakıt ihracatından 93 milyar avro gelir elde etti.

Finlandiya merkezli Enerji ve Temiz Hava Araştırma Merkezi (CREA) tarafından yayımlanan rapora göre, AB hala Rus gazının ve petrolünün en büyük alıcısı konumunda.

CREA'ya göre AB, 24 Şubat ile 3 Haziran arasında Rusya'nın fosil ihracatının yüzde 61'ini oluşturdu. Bu da 57 milyar avroya tekabül ediyor.

En büyük müşteriler; 12,6 milyar avro ile Çin ilk sırada yer alırken, Çin'i 2. sırada Almanya (12,1 milyar avro) ve 3. sırada ise İtalya (7,8 milyar avro) takip etti. 

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı'nın verilerine göre Ukrayna'da savaşın başladığı 24 Şubat'tan 1 Haziran'a kadar Alman hükümeti 219,8 milyon avro değerinde silahın ve 85,2 milyon avro değerinde miğfer ve çelik yelek gibi teçhizatın sevkiyatına onay verdi. Bunun yanı sıra 1 Nisan'dan bu yana kolaylaştırılan onay süreci ile Alman ordusu envanterinden 45,1 milyon avroluk silah ve askeri malzemenin sevkiyatına izin verildi.

Geri Dön 14 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN