Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Rusya Kuzey Akım 1’i bakıma aldı: Tekrar açılacak mı?

Rusya, Kuzey Akım 1 hattını bakıma aldı. Bakımın 10 gün sürmesi bekleniyor. Bu süreçte gaz tamamen kesilecek. Bakımın ardından gaz akışının tekrar sağlanıp sağlanmayacağı ise belli değil.

Rusya Kuzey Akım 1’i bakıma aldı: Tekrar açılacak mı?

Rusya, Kuzey Akımı 1’deki bakım ve onarım çalışmalarına dün sabah başladı. Bakım süresince gaz tedariki tamamen kesilecek. Kuzey Akım 1 boru hattındaki bakım, 21 Temmuz’a kadar sürecek. Ancak Almanya'da hükümet, şirketler ve piyasalar, Rusya'nın siyasi bir kararla, kendine yönelik yaptırımlara yanıt olarak gaz akışını daha uzun süre kesebileceğinden endişe ediyor. 

Rus Gazprom şirketi haziran ayında, Baltık Denizi üzerinden Rusya'dan Almanya'ya senelik 55 milyar metreküp doğal gaz taşıyan Kuzey Akım 1 boru hattından akan gazı yüzde 60 oranında azaltmıştı. Gazprom bu adımına sebep olarak teknik sorunları göstermişti.

Klaus Müller'den tasarruf çağrısı

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller de ZDF’ye konuştu. Müller, “Moskova’dan boru hattı üzerinden gaz teslimatları konusunda farklı sinyaller geliyor. Dürüst olmak gerekirse kimse bilmiyor. Durumu yakından takip etmemiz gerekiyor, ancak aynı zamanda doğal gaz tasarrufu yapabilmek ve ısınmayı en uygun hale getirmek için elimizden geleni yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Habeck: Rusya gazı tamamen kesebilir

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise, yaşanan gaz krizi ile ilgili, “Rusya gazı tamamen kesebilir. En kötü duruma karşı hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Baerbock: Toplumda bölünmeyi önlemek için her şeyi yapacağız

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, federal hükümetin, Rus doğal gazının tamamen kesilmesi durumunda toplumda bir bölünmeyi önlemek için mümkün olan her şeyi yapacağını söyledi. "Eğer daha az enerjimiz, daha az ısınma kaynağımız olursa, bunların en adil şekilde dağıtılmasını sağlayacağız” diyen Bakan Baerbock, Birlik (CDU/CSU) partilerinin Almanya’da kalan üç nükleer santralın daha uzun süre çalışması talebini de reddetti. Baerbock, Rusya’nın sadece Ukrayna’ya karşı savaşta değil, aynı zamanda enerji sevkiyatında da kurallara uyma konusunda öngörülemez olduğunu belirtirken, “Bu nedenle tüm farklı senaryolar hazırlanıyor” dedi.

Almanya’da yapılan son resmi açıklamalara göre, ülkedeki doğal gaz depolarında doluluk oranı an itibarıyla yüzde 61,85.

Rusya'nın geçen ay Kuzey Akım 1 üzerinden aktardığı doğal gazı büyük ölçüde kısması sonrasında Almanya 23 Haziran'da doğal gazda kriz seviyesini 2'ye yükseltmişti. Ülkede doğal gazda sıkıntı derecelendirmesinde 1'inci seviye erken uyarı, 2'nci seviye alarm, 3'üncü seviye de hükümetin doğal gaz piyasasına doğrudan müdahale etme hakkına eriştiği acil durum olarak tanımlanıyor. Doğal gazda ilk erken uyarı Mart 2022'de verilmişti.

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN