Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Haziran 2022 Cumartesi

Rusya Fransa’ya gaz akışı tamamen durdurdu

Rus enerji şirketi Gazprom, Fransa’ya yapılan tüm doğalgaz akışını durdurdu.

Rusya Fransa’ya gaz akışı tamamen durdurdu

Fransız gaz operatörü GRTgaz, Rus doğal gaz şirketi Gazprom’un, 15 Haziran’dan bu yana ülkeye hiç doğal gaz ihraç etmediğini açıkladı. Fransa, gaz ihtiyacının yüzde 17’sini, Almanya üzerinden boru hattıyla gelen Rus gazı ile karşılıyordu. Rusya’dan gaz akışının son aylarda ciddi ölçüde düştüğü, son 2 günde ise tamamen sıfıra indiği aktarıldı. 

Açıklamada, Fransa’nın doğal gaz rezervlerinin yüzde 50’den 56’ya yükseldiği, kesintinin enerji arzında bir probleme yol açmayacağı belirtildi.

Rusya, İtalya’ya gaz akışını da 3 gündür kademeli olarak azaltıyor. İtalyan enerji firması Eni, Rusya’dan gaz sevkiyatının yüzde 50 azaldığını açıkladı. Başbakan Draghi, şirketin ‘teknik aksaklıklar’ gerekçesinin yalan olduğunu ileri sürdü, ‘Biz, Almanya ve diğerleri, bu bahanelerin yalan olduğuna inanıyoruz’ dedi. Gazprom, Kuzey Akım 1 hattındaki teknik sorunlar nedeniyle tedarikin azaldığını iddia ediyordu.

Geri Dön 18 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN