Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2022 Salı

Ruanda ile yapılan göçmen anlaşmasının Türkiye’yle de yapılması gündemde

İngiltere ülkeye yasa dışı yollarla gelen göçmenleri Ruanda’ya gönderme kararı almıştı. Benzer bir anlaşmanın Türkiye’yle de yapılması gündeme geldi ancak Türkiye’den tepki aldı.

İngiltere, ülkeye yasa dışı yollarla gelen mültecileri, ‘iltica işlemleri tamamlanıncaya dek’ Ruanda’ya gönderme kararı almış ve bunun için Ruanda ile 120 milyon avro değerinde bir anlaşma imzalamıştı.

The Times gazetesinin haberine göre, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Adayı Liz Truss, göçmenleri yollamak için benzer bir anlaşmanın Türkiye ile de yapılmasını önerdi. 

Ruanda anlaşmasını, İspanya ve Türkiye gibi başka ülkeleri de ekleyerek genişletmek istediği iddia edilen bakanın, bu konuda Türkiye ile müzakerelere başlamak istediği aktarıldı. 

Türkiye’den tepkiler

Türkiye’de hem muhalefet hem de hükûmet kanadı bu sözlere tepki gösterdi. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haberi sosyal medya hesabından paylaşarak "Erdoğan'ın dış güçler palavrasını artık bir kenara itelim. Batı böyle kullanışlı rejimleri sever. Milletimiz müsterih olsun; Erdoğan bunu yapamaz, yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç de "Türkiye herhangi bir ülkenin sığınmacı kampı veya sınır muhafızı olmayacak" diyerek İngiltere’ye kapıyı kapattı.

Geri Dön 19 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN