Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2022 Çarşamba

Resmi açıklama: 52 milyon indirimli bilet satıldı

Almanya’da 9 avroluk toplu taşıma biletleri büyük başarıya ulaştı. 52 milyon indirimli bilet satılırken, 1,8 milyon ton karbondioksit salınımı da önlendi.

Deutsche Bahn’ın anketine göre Almanların yüzde 43’ü araba kullanmamak için 9 avroluk biletlerle toplu taşımayı tercih etti. Bu da hem artan akaryakıt fiyatlarına hem de çevre kirliliğine olumlu katkı sağladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV), 3 ay içinde 52 milyon adet bilet satıldığını duyurdu.

VDV adına konuşan Başkan Oliver Wolff, haziran ve ağustos ayları arasında tahminen 1 milyar kez yolculuk yapıldığını duyurdu. Trafiğe daha az aracın çıktığına dikkat çeken Wolff, "Bu da yaklaşık 1,8 milyon ton karbondioksit salınımını engelledi. Alman otobanlarında 1 yıl boyunca hız sınırı varmış gibi bir etki yarattı" diye konuştu. Wolff, indirimli bilet uygulamasının başarısına işaret ederek "Devam etmesi üzerine kafa yormaya değer. Kampanya 2 ay daha uzatılıp eylül ve ekim aylarında da geçerli olmalı" diye konuştu.

Bremen Ulaştırma Bakanı Maike Schaefer da, Deutsche Bahn anketine atıf yaparak “Yapılan kamuoyu araştırmaları, biletin basit ve anlaşılır olması ve her yerde esnek bir şekilde kullanılabilir olması durumunda insanların yerel toplu taşıma araçlarını tercih edeceklerini açıkça gösteriyor" dedi.

Geri Dön 31 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN