Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2022 Cuma

Refah Eşitliği Derneği: Eşitsizlik tırmanacak

Alman Refah Eşitliği Derneği, Bakan Lindner’in ekonomik paketiyle ilgili "Gelir eşitsizliği daha da tırmanacak. Fakir haneler için enflasyonun sonuçları yıkıcı olacak" eleştirisini yaptı.

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, Maliye Bakanı Christian Lindner’in açıkladığı ekonomik yardım paketindeki sosyal adaletsizliğe dikkat çekti. Schneider, "Maliye Bakanı’nın önerileri hayata geçirilirse, Almanya’da artan gelir eşitsizliği daha da tırmanacak. Fakir haneler için enflasyonun sonuçları yıkıcı olacak” dedi.

Yeşiller Partisi Mali Politikalar Sözcüsü Katharina Beck de, Lindner’in önerisindeki sosyal adaletsizliği körükleyeceğine dikkati çekti. RND’ye konuşan Beck, “Bu yardımlar zenginlerin cebine milyarlarca vergi indirimi olarak girecek” dedi. Lindner’in aşırı kar edenlere ek vergi gibi devlete gelir sağlayacak önerileri reddetmesini eleştirdi.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher, Maliye Bakanı Lindner’in enflasyonla mücadele planını "çok dengesiz" olarak nitelendirdi. Fratzscher, “Destek paketinin yüzde 70'i nüfusun en yüksek gelirine sahip yüzde 30’ine gidiyor. Çok az gelir vergisi ödeyen veya hiç vergi ödemeyen düşük gelirli insanlar, bundan pratikte hiçbir şey almıyorlar. Asıl bu kesim enflasyonun yıkıcı etkisinden nasibi alıyor” dedi.

Alman Şehirler Birliği Başkanı Helmut Dedy de, milyarlarca avroluk vergi kaybı konusunda uyardı. Başkan Dedy, Lindner'ın planının belediyeler için 2023 ve 2024'te yaklaşık 4,2 milyar avroluk vergi geliri açığına yol açacağını söyledi. DPA’ya konuşan Dedy, “Bu nedenle federal ve eyalet hükûmetleri, vergi indirimine rağmen şehirlere gerekli fonların sağlanmasını sağlamalı” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 12 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN