Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

Reel maaşlar dibi gördü

İngiltere’de maaş artışları, son 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonun çok gerisinde kaldı. 

Enflasyon, temmuz ayında yüzde 9,4 olarak açıklanmıştı. Maaşlar ise Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre nisan-haziran ayları arasında ortalama yüzde 4,7 arttı. Maaşlara özel sektörde ortalama yüzde 5.9, kamu sektöründe ise ortalama yüzde 1,8 zam yapıldı.

Bu, reel ücretlerin, yani ücretin enflasyona oranlanmış gerçek değerinin yüzde 3 oranında düşmesine yol açtı. Ücret artışı ile enflasyon arasındaki fark, kayıtların başlamasından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. 

Yazın başından bu yana, daha iyi çalışma koşulları ve ücret artışı talebiyle grev yapan işçilerin sayısı giderek artıyor. Demir yolu sendikaları, bu hafta için yeniden grev çağrısı yaptı. 40 bini aşkın demir yolu işçisinin perşembe ve cuma günleri arasında greve gitmesi, ulaşımın ülke genelinde büyük ölçüde aksaması bekleniyor. Posta işçileri de, bu ay içinde 2 günlüğüne greve gideceklerini duyurdu. 

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN