Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2022 Cuma

Putin’e küresel açlık krizi tepkisi

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock Rusya’nın Ukrayna limanlarını ablukaya almasıyla küresel gıda krizini körüklediğini söyledi. Birleşmiş Milletler de Putin’e "Eğer kalbiniz varsa limanları açın çağrısı yaptı.

Federal Dışişleri Bakanı Baerbock, “İklim krizi ve koronavirüs salgını, Ukrayna savaşının bir sonucu olarak tırmanma tehdidinde bulunan küresel bir gıda krizini ateşledi” dedi. Bakan Baerbock, "Rusya, Ukrayna limanlarını ablukaya alarak, küresel bir gıda krizini körükleyen bir tahıl savaşı başlattı" diye konuştu.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, (WFP) Ukrayna limanlarında depolanan tahılların ihraç edilememesinin ‘küresel gıda güvenliğine açılmış bir savaş’ olduğunu belirterek, limanlar açılmazsa kıtlık ve zorunlu kitlesel göç yaşanabileceği uyarısı yaptı. Beasley, "Başkan Putin size sesleniyorum, eğer bir kalbiniz varsa lütfen bu limanları açın" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 20 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN