Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

Polonya tazminat talebinden vazgeçmedi

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, “İkinci Dünya Savaşı'ndaki kayıpları nedeniyle Almanya'dan tazminat alacağımıza inanıyorum, ancak bu hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek" dedi.

Polonya, İkinci Dünya Savaşı’ndaki kayıplarını gerekçe göstererek Almanya’dan 1,3 trilyon avro tazminat talep etmişti. Polonya’nın bu talebi Almanya’da jet hızıyla reddedildi. Almanya’dan yapılan açıklamada Polonya’nın 1953 yılında tazminat hakkından feragât ettiği hatırlatıldı ve "Federal hükûmetin pozisyonu değişmedi, tazminat meselesi kapandı" denildi.

Konuya ilişkin konuşan Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, önemli olanın ilk adımı atabilmek olduğunu ifade ederek "Asla tam olarak affedilemeyecek ve unutulamayacak suçlar var. Tüm Batı Avrupa halkları, İkinci Dünya Savaşı'nın Polonya'ya getirdiği trajedinin tam boyutunu anlamıyor” dedi.

Morawiecki, nizalezna.pl internet sitesine verdiği röportajda "Polonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın yol açtığı kayıplarını belgeleyen bir raporun hazırlanmasının ilk adım olduğunu hatırlatan Morawiecki, "İkinci adım, raporu yayımlamaktı, bir de Alman hükümetine diplomatik nota vermek. Bu da yakında gerçekleşecek." diye konuştu.

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN