Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2022 Perşembe

Personel eksiği Türkiye’den karşılanacak

Almanya’da personel eksikliği nedeniyle havalimanlarındaki kaos sürüyor. Hükümet çareyi başta Türkiye olmak üzere geçici işçi alımında arıyor. 

Federal İş Ajansı (Bundesagentur für Arbeit - BA) da buna yeşil ışık yaktı. Yani Alman havaalanında çalışmak üzere başvuran kişi için, artık Türkiye'deki Alman diplomatik temsilciliklerinin Federal Ajans'tan izin almaları gerekmiyor.

Bu, Alman havaalanlarınında çalışmak üzere yaklaşık 2 bin Türk personel geçici olarak işe alınabileceği anlamına geliyor. BA Sözcü, vize verme süreci artık ‘önemli ölçüde’ hızlandırıldığını ve ‘sadece Türkiye'de bir havaalanında çalışmış olan personelin (check-in personeli, yer hostesi, yolcu taşıma…) işe alınabileceği’ aktardı. Bu çalışanlara saat ücreti olarak işçilere en az saatlik 14,25 avro ödenecek. Ayrıca tatil ve pazar günü çalışmada ve gece çalışmada ek mesai ücreti ödenecek. 

Geri Dön 07 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN